Raz w miesiącu zapraszamy do Piwnicy Kany na popołudniowe czilowanie z potrawami i tematami wege. W programie m.in. wspólny wegański stół, warsztaty, spotkania, filmy, rozmowy o zdrowym stylu życia i ochronie praw zwierząt. Każda edycja poświęcona jest innemu zagadnieniu. Tym razem kolejny wiosenny temat: Wegańskie Kosmetyki!

12 maja w godzinach 13:00 – 17:00
Piwnica Kany, pl. św. Piotr i Pawła, Szczecin

Organizatorami są Fundacja AMAR, Inicjatywa Na Rzecz Zwierząt BASTA!, Ośrodek Teatralny Kana. Wstęp to wegańska potrawa na wspólny stół lub 15 złotych do puszki.

Program spotkania:
13:00 – Wspólny Wegański Stół
14:00 – „Nie smaruj się tym, czego nie możesz zjeść“ – warsztat wegańskich kosmetyków. Prowadzenie: Goja Rawa.
15:00 – Pokaz filmu „Jutro będzie futro” – realizacja Martyna Kozłowska, Piotr Kloc
16:00 – Czill przy stole i herbacie

//Nie smaruj się tym, czego nie możesz zjeść. 
Ta bardzo stara zasada ajurwedyjska, pomimo upływu tysięcy lat, nic nie straciła na ważności. Wręcz przeciwnie, w dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy zalewani tanimi i toksycznymi produktami, produkcja własnych kosmetyków jest świetną alternatywą. Wystarczy przeszukać naszą kuchnię, a na pewno znajdziemy w niej mnóstwo naturalnych składników, które mogą posłużyć nam do przygotowania kosmetyków: ekologicznych, bezpiecznych dla naszego zdrowia, a także przyjaznych dla środowiska – chociażby dlatego, że nie są pakowane w plastik.
Przyjdź i przekonaj się, jak łatwo możesz zadbać o siebie. Bez chemii, bez cierpienia zwierząt, ekologicznie, zdrowo, naturalnie i tanio!
Goja Rawa – aktywistka Basty, weganka, feministka. Absolwentka Filozofii i Kulturoznawstwa. Wcześniej aktywistka na rzecz praw człowieka, które dalej pozostają dla niej ważne. W wolnych chwilach spaceruje i praktykuje jogę.

//”Jutro będzie futro” 
To pierwsza w Polsce produkcja filmowa o rodzimym przemyśle futrzarskim. Opowiada ona o życiu lisów – zarówno w naturze, jak i na fermie futrzanej. Znalazły się w niej materiały z kilkudziesięciu polskich ferm zebrane przez działaczy śledczych Fundacji Viva!
W filmie wypowiadają się naukowcy, projektanci, modelki i przedstawiciele największych polskich organizacji zaangażowanych w obronę praw zwierząt. W „Jutro będzie futro” wystąpili znani aktorzy, dziennikarze i muzycy, w tym Adam Wajrak, Maja Ostaszewska, Szymon Hołownia i Paweł „Drak” Grzegorczyk, lider zespołu Hunter.

//Wspólny Wegański Stół
Wspólny wegański stół nawiązuje do idei Kuchni Społecznej. Zapraszamy wszystkich, którzy podczas wspólnego posiłku chcą dowiedzieć się czegoś nowego, powymieniać się doświadczeniami kulinarnymi i nie tylko, lepiej poznać i miło spędzić czas. Stół tworzymy razem – dlatego to od nas zależy co chcemy zjeść i jak chcemy spędzić ten czas. Zasady uczestnictwa są niezwykle proste – albo przynosisz własną wegańską potrawę albo wrzucasz do puszki 15 zł i możesz posmakować tego co przynieśli inni. Dochód ze wspólnego stołu zostanie przeznaczony na organizację kolejnych spotkań Czili Vege oraz inicjatywy społeczne.

*Uwaga! Prosimy, żeby były to wyłącznie posiłki nie zawierające mięsa (w tym ryb) ani żadnych składników odzwierzęcych tj. mleka i jego przetworów, niektórych margaryn (zawierają tłuszcze zwierzęce), jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy. (Inspiracji szukajcie np. na stronie http://www.puszka.pl/lubsetkach wegańskich blogów: http://empatia.pl/przepisy).