Szczecin, 10 grudnia (niedziela) 13:00 – 18:00
Piwnica Kany, pl. św. Piotra i Pawła 4/5

Od grudnia raz w miesiącu Piwnica Kany zaprasza na popołudniowe czilowanie z potrawami i tematami vege. W programie m.in. wspólny wegański stół, warsztaty, spotkania, filmy, a przede wszystkim możliwość spędzenia czasu w ciekawym towarzystwie i porozmawiania z ludźmi, którzy praktykują zdrowy styl życia i chronią prawa zwierząt. Każda edycja poświęcona będzie innemu tematowi – przewidziany jest udział specjalnych Gości. 10 grudnia spotykamy się w temacie wegańskich Świąt.

W programie:

od 13.00 Wspólny wegański stół
14.00 „Dostrzeż zależność!” – projekcja filmu
14.30 „Weganizm – coś więcej niż dieta” – prezentacja. Łukasz Musiał
15.00 Wege Święta – warsztaty Goi Rawy i Marka Kodzisa
17.00 Czill przy stole i herbacie
Organizatorzy: Fundacja AMAR, Inicjatywa BASTA, Ośrodek Teatralny Kana
Wstęp: 15 złotych do puszki lub vege potrawa na wspólny stół

WSPÓLNY WEGAŃSKI STÓŁ
Wspólny wegański stół nawiązuje do idei Kuchni Społecznej (realizowanej od lat m.in. przez Inicjatywę BASTA). Zapraszamy wszystkich, którzy podczas wspólnego posiłku chcą dowiedzieć się czegoś nowego, powymieniać się doświadczeniami kulinarnymi i nie tylko, lepiej poznać i miło spędzić czas. Stół tworzymy razem – dlatego to od nas zależy co chcemy zjeść i jak chcemy spędzić ten czas.

Zasady uczestnictwa są niezwykle proste – albo przynosisz własną wegańską potrawę albo wrzucasz do puszki 15 zł i możesz  posmakować tego co przynieśli inni. Dochód ze wspólnego stołu zostanie przeznaczony na organizację kolejnych spotkań Czili Vege oraz inicjatywy społeczne.
*Uwaga! Prosimy, żeby były to wyłącznie posiłki nie zawierające mięsa (w tym ryb) ani żadnych składników odzwierzęcych tj. mleka i jego przetworów, niektórych margaryn (zawierają tłuszcze zwierzęce), jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy. (Inspiracji szukajcie np. na stronie http://www.puszka.pl/ lub setkach wegańskich blogów: http://empatia.pl/przepisy).