Zapraszamy na protest w pobliżu Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Szczecinie.

26 lipca (środa),
godzina 12:30,
ul. Wojska Polskiego (przy ul. Ostrawickiej)

Celem protestu jest zwrócenie uwagi na brak reakcji inspektorów weterynarii na bicie i znęcania się nad zwierzętami w rzeźni Agryf (Animex) w Szczecinie. To również reakcja na słowa Stanisława Pacławskiego Powiatowego Lekarza Weterynarii, który w programie „Wokół Nas”, oglądając materiały ze śledztwa z rzeźni powiedział:

„To jest normalne, klepaki. To nie są uderzenia, to jest dopuszczalne i nawet prawem. Tu chodzi o głosy, to tak jakby klapsa i klaskanie, to jest nic tutaj zdrożnego”

„To jest rzeźnia. To jest masowy przywóz. Takie incydenty zdarzają się i zdarzać się będą. Tam jest codziennie nadzór, stali lekarze.”

Zapraszamy, aby przyjść i wyrazić swój sprzeciw wobec bagatelizowaniu bicia zwierząt w rzeźni oraz pracy inspektorów weterynarii, którzy pozwalają na przemoc!

————————-
Rzeźnia w Szczecinie

Aktywiści podczas dochodzenia ujawnili szereg przypadków znęcania się nad zwierzętami w rzeźni Agryf w Szczecinie, która należy do firmy Animex. Kopanie i bicie zwierząt poganiaczami, uderzanie we wrażliwe części ciała (m. in. w twarz, głowę), używanie wózka do przewożenia martwych zwierząt na osłabionych świniach, zakładanie łańcucha na nogi i ciągnięcie, uderzanie i dźganie przez kraty w ciężarówkach, wyciągnięcie osłabionej świni za ucho z ciężarówki – to przykłady zaobserwowanych zachowań pracowników, które miały miejsce podczas rozładunku.
Aktywiści śledczy filmowani miejsce rozładunku podczas 13 wyjazdów w 2016 i 2017 roku. Każdego dnia na miejscu byli pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej, którzy nie reagowali na przemoc wobec zwierząt.
Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! i Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! przygotowały i złożyły zawiadomienie do prokuratury o znęcaniu się nad zwierzętami.

Firma Animex jest największą na polskim rynku firmą mięsną. Od 1999 roku przynależy do światowego giganta Smithfield Foods Incorporated. Od września 2013 Smithfield Foods, a tym samym także Animex Foods, są częścią globalnej firmy WH Group – największego producenta mięsa wieprzowego na świecie. W Polsce do firmy należą takie marki jak: Krakus, Morliny, Berlinki, Morlinki, Mazury, Yano.

Powiedz stanowcze NIE przemocy wobec zwierząt i przejdź na weganizm. Weganizm jest to styl życia polegający na minimalizacji cierpienia zwierząt. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą diety na roślinną, rezygnacją z futer, odzieży skórzanej, kosmetyków testowanych na zwierzętach czy bojkotowaniem cyrków ze zwierzętami, jak również innych form wykorzystywania zwierząt. Bycie weganinem czy weganką wcale nie jest trudne – spróbuj: zostanwege.pl/