To zgromadzenie jest (jeszcze) legalne!

Zapraszamy na protest przed sklepem Agrofirmy Witkowo!
25 lutego (sobota), godzina 11:00,
Os. Zawadzkiego, ul. Klonowica 11B (naprzeciw Kościoła, róg z ul. Zawadzkiego),
zgromadzenie jest zgłoszone

RZEŹNIA W WITKOWIE:
BÓL, STRACH, CIERPIENIE…

Aktywiści podczas trwającego pół roku dochodzenia ujawnili szereg przypadków znęcania się nad zwierzętami przy rozładunku krów i świń w rzeźni w Witkowie.

W województwie zachodniopomorskim działa spółdzielnia Agrofirma Witkowo, która zajmuje się hodowlą zwierząt na mięso, mleko i jaja oraz prowadzi rzeźnię. Aktywiści i aktywistki działający na rzecz praw zwierząt od lutego do sierpnia 2016 roku dokumentowali(ły) rozładunek zwierząt z ciężarówek na terenie rzeźni. Zebrane materiały ukazują okrucieństwa i przemoc pracowników wobec świń i krów oraz nieprawidłowości związane z transportem zwierząt:

– kopanie i bicie zwierząt we wrażliwe części ciała, m.in. w twarz, głowę
– uderzanie zwierząt młotkiem, plastikową pałką i tatuownicą kolcową
– używanie w niedozwolony sposób poganiacza elektrycznego
– wprowadzanie do rzeźni zwierząt rannych i z kontuzjami nóg
– dopuszczenie do tratowania osłabionych, leżących świń przez inne zwierzęta

Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! i Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! przygotowały i złożyły zawiadomienie do prokuratury o znęcaniu się nad zwierzętami.

Spółdzielnia Witkowo prowadzi również hodowlę norki amerykańskiej na futra. Norki, które są bardzo aktywnymi, wymagającymi dużej przestrzeni i ruchu zwierzętami, spędzają całe swoje życie w ciasnych drucianych klatkach, traktowane jak przedmioty, a po wielu miesiącach cierpienia zabijane są w okrutny sposób w komorach gazowych. Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! opublikowała nagrania z województwa zachodniopomorskiego, pokazujące jak wygląda taka hodowla i jak traktowane są zwierzęta na fermach.

Raport z dochodzenia w rzeźni Witkowie:
https://vimeo.com/182967273

Powiedz stanowcze NIE przemocy wobec zwierząt i przejdź na weganizm. Weganizm jest to styl życia polegający na minimalizacji cierpienia zwierząt. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą diety na roślinną, rezygnacją z futer, odzieży skórzanej, kosmetyków zawierających składniki pochodzenia zwierzęcego i testowanych na zwierzętach, bojkotowaniem cyrków ze zwierzętami czy ogrodów zoologicznych, jak również innych form wykorzystywania zwierząt. Bycie weganinem czy weganką wcale nie jest trudne – spróbuj!

Zostań wege na 30 dni! http://www.zostanwege.pl/